Saulės moduliai: ką reikia žinoti prieš perkant?

Saulės moduliai – vienas iš svarbiausių saulės elektrinių elementų. Todėl nenuostabu, jog juos ne tik gana sudėtinga pasirinkti, bet ir apskritai žmonės labai jaudinasi, jog nesugebės tinkamai jų prižiūrėti. Visgi jaudintis tikrai nereikia. Štai visa informacija, kurios jums prireiks turint saulės modulius.

Rinktis reikia ne pagal kainą

Norint tinkamai pasirinkti saulės modulius, rinktis reikia tikrai ne pagal kainą. Brangiausi saulės moduliai tikrai nėra geriausi, o pigiausi – prasčiausi. Rinktis reikia pagal kokybę ir galingumą. Kuo galingesni saulės moduliai, tuo daugiau saulės energijos generuos, tačiau pagalvokite, ar galėsite ją visą sunaudoti? Jei ne, tuomet galingų saulės modulių jums tikrai nereikia. Jei nežinote, kaip tinkamai pasirinkti saulės modulius, nesijaudinkite, specialistai jums visada ne tik patars, bet ir padės priimti reikiamus sprendimus.

Saulės modulių priežiūra labai svarbi

Nors saulės moduliams daug priežiūros nereikia, tenka pripažinti, jog netinkamai juos prižiūrint gali tekti atsisveikinti su efektyviai veikiančia saulės elektrine. Saulės elektrinės veiks efektyviai tik tuo atveju, jei saulės moduliai gamins saulės energiją. Todėl labai svarbu pasirūpinti, jog jie būtų nepažeisti. Valyti saulės modulius galima tik su gamintojų rekomenduojamais gaminiais. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog to nereikia daryti dažnai, kadangi lietus puikiai nuplauna purvą.

Kompensacija

Turbūt teko girdėti, jog saulės moduliai yra labai brangūs. Tai iš dalies tiesa – jų kaina didelė. Visgi saulės moduliai atsiperka su kaupu, na, o dalį sumos galima susigrąžinti. Svarbu tik atitikti kriterijus ir laiku pateikti paraištą – ir dalis sumos sugrįš į jūsų kišenę.

Garantija

Pasidomėkite, kokia garantija taikoma saulės moduliams. Kuo ilgesnė garantija, tuo aukštesnės kokybės galima tikėtis. Taip pat nuo garantijos priklauso ir tai, kiek metų galėsite mėgautis nemokamu aptarnavimu.

Montavimas

Ar patys montuosite saulės modulius? Jei taip, galite būti pasiruošę atsisveikinti su garantija. Deja, garantija netaikoma tais atvejais, kai saulės modulius montuoja patys žmonės, nes tuomet yra didelė tikimybė, jog saulės moduliai bus pažeisti montavimo metu.